Günsan Kargo
Numune

Monofaze Kauçuk Fiş ve Prizler

2 USB çıkışlı, Üçlü Çocuk Korumalı Topraklı Anahtarlı Priz 3mt

206,00TL

2 USB çıkışlı, Üçlü Çocuk Korumalı Topraklı Anahtarlı Priz 3mt evinizin ve iş yerinizin dekorasyonunda tamamlayıcı unsuru olarak Grup Priz Ve Aksesuarlar Visage Grup Priz serisinde sizleri bekliyor!..

Eqona 2 Çıkışlı USB Şarj Prizi, 5V, 2.1A, Beyaz

121,30TL

Beyaz 2 Çıkışlı USB Şarj Prizi 5V / 2.1A Fiyatları ..

Eqona Pratik Telefon Tutucu Çerçeve, Krem

8,70TL

Çerçeveler Eqona Pratik Krem serisi ürünleri içerisinde bulunan Eqona Pratik Telefon Tutucu Çerçeve, Krem Günsan kalitesini ayağınıza getiriyor...

Numune talep Et
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)

Monofaze priz, tek faz anlamına gelen Latince “mono” kelime kökeninden gelmektedir. Alternatif akım ile gerlim ve nötr hattan oluşur. Monofazesistemlerde biri faz biri nötr olan iki kabloya ihtiyaç duyulmaktadır.

Faz ve Nötr Nedir?

Faz, sistemde motorun dönme hareketi ile birlikte, manyetik alan etkisi ile 120 derecelik hareket oluşturma durumudur. Prizlerde ( + ) ve ( - ) olarak iki uç bulunur. ( - ) uç nötr uç olarak adlandırılır ve akımın dönüş yolunu belirtir.

Monofaze Nedir?

Monofaze kelime olarak bir faz anlamına gelmektedir. Monofaze prizlerde elktrik akımı tek bir iletkenden sağlanır. Maksimum gerilimi 220 V veya 230 V olabilen monofaze, Türkiye’ de 50 Hz. frekans ile çalışır. Monofaze genellikle küçük ev aletlerinde kullanılır.

Trifaze Nedir?

Trifaze kelime kökeni olarak latince “tri” yani üç kelimesinden türemiştir. Sistemde üç veya fazla iletken olmasıdır. Gerilim arası farkı olan birden fazla faz sayısı olan sistemler bütünü olarak bilinir. Türkiye’ de trifaze maksimum gerilimi 380 V olabilmektedir.

Trifaze ve Monofaze Farkları Nelerdir?

Monofaze ve trifaze sistemlerinini kendi içlerinde bazı farkları vardır. Bu farklar şu şekilde sıralanır:

·        Üretim şekilleri birbirine benzemesine rağmen, monofaze sistem içinde dönen bir bobin, trifaze sistem içinde ise üç bobin vardır.

·        Monofaze sistem içinde dalgalı durumda, trifaze sistem içinde ise güç düzgün durumdadır.

·        Trifaze sistemler, monofaze sistemlere göre daha basit yapılı ve daha az bakım gerektirirler.

·        Trifaze sistemler, monofaze sistemlere göre daha verimlidir.