Günsan Kargo
Numune

KAUÇUK FİŞ VE PRİZLER

Eqona Pratik Telefon Tutucu Çerçeve, Krem

6,96TL 8,70TL

-20%

Çerçeveler Eqona Pratik Krem serisi ürünleri içerisinde bulunan Eqona Pratik Telefon Tutucu Çerçeve, Krem Günsan kalitesini ayağınıza getiriyor...

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kauçuk Fiş ve Prizler Çeşitleri

Özellikle ağır çalışma koşullarında tercih edilen Kauçuk Fiş ve Prizler; sanayi tesisleri, şantiyeler, makineler ve gemi inşa için eşsiz bir deneyim sunuyor. Kaliteli ham madde, yüksek darbe dayanımı, alev iletmezlik özelliği ile ağır çalışma koşullarında yüksek performans gösterir. Geniş kablolama alanı ile kolay kablolama imkanı sunan kauçuk fiş ve prizler, sanayi tipi olarak bilinir ve sağlamlığı esastır. 

Online Günsan'da her türlü anahtar ve priz ihtiyacınıza uygun modeller mevcuttur. Grup priz ve aksesuar modelleri de ilginizi çekebilir.

Kauçuk fiş ve prizler, hayat kalitesini arttırmanın yanında oluşabilecek elektrik kazaları için de alınabilen tedbirdir. Kauçuk madde yalıtkan oluşuyla elektrik akımında kaçak olması ya da devreden yüksek akım geçmesi gibi durumlarda alınan bir güvenlik önlemidir. Kauçuk fiş ve prizler kalın kablo sistemi ve kolay düzenlenmesi ile sanayi tipi olarak bilinir.

Kauçuk Fiş ve Prizlerin Kullanım Alanları Nelerdir?

Kauçuk fiş ve prizler, sanayi alanında tercih edilmektedir. Dayanıklı ve kalın kablo sistemi ve yalıtkan maddeden koruyucu kılıfı ve pirinçten üretilmiş iletken kısmı olduğundan dolayı endüstriyel alanlarda, limanlarda, gemilerde ve fabrikalarda kullanılmaktadır. Dayanıklı olmasının yanında kolay döşenmesi ve gerektiğinde kolay sökülmesi sebebiyle endüstriyel alanlarda kullanılır. Yüksek amper geçen, devre arızası durumunda oluşabilecek tehlike büyük olan yerlerde kauçuk fiş ve priz tercih edilmesi uygundur.

Kauçuk Fiş ve Prizlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Kauçuk fiş ve prizler ağır çalışmanın olduğu yerlerde performans düşüklüğü olmaması için üretilmeye başlanmıştır. Kullanıldığı alanlarda iş veriminin düşmemesi ve arıza durumu olmaması için kullanıma uygundur. Kauçuk fiş ve prizlerin teknik özellikleri şu şekildedir:

·        1 ya da 2 fazlı elektrik kullanan ev tipi fiş ve prizlerin aksine 3 fazlı elektrik kullanabilir.

·        Ev tipi fiş ve prizlere göre güvenlik yapılandırması daha fazladır.

·        Akım seviyesi 16 A, 32 A, 63 A ve 125 A olabilmektedir.

·        Gerilim seviyesi 110 V, 220 V, 380 V ve 415 V olabilmektedir.

·        IP koruma sınıfı IP 44, IP 45 ve IP 67 olabilmektedir. IP koruma sınıfı yükseldiğinde su geçirmezliği artar.

Teknik özelliklerinin yanında geniş kolay döşenir kablo yapısıyla, kauçuk fiş ve prizler montaj kolaylığı sağlamaktadır.

Kauçuk Fiş ve Priz Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Kauçuk fiş ve prizlerin avantaşları şunlardır:

·        Gerilim seviyelerine göre renklendirilen kauçuk fiş ve prizlerin erişimi rengine göre de yapılabilir.

·        Ortalama olarak 10 yıllık ömrü vardır.

·        Ortalama 10 A kadar yük seviyesi bulunmaktadır.

·        Su geçirmeyen, paslanmaz yapısıyla koruması yüksektir.

·        Kauçuk fiş ve prizler elektrik çarpmasına karşı koruyan tasarımı ile güvenlidir.