Günsan Kargo
Numune

Fiş Modelleri

Fiş Modelleri & Fiyatları

Fiş, elektrik sistemi ile elektrikle çalışan cihazlar arasında bağlantı kurulmasını sağlayan malzemedir. Elektrikli cihazlar veya uzatma kablosu iletkenlerinin bağlandığı fiş, priz aracılığıyla elektrik enerjisi alınmasını sağlayan bir araçtır. Gövdesi bakalit, sert PVC ve termoplastikten yapılan fişlerin kontakları yapılırken pirinç kullanılır.

Fiş Modelleri; topraklı, topraksız, kauçuk fiş, yassı ve kulplu fiş olarak gruplanırken, enerji alış-veriş şekline göre erkek fiş ve dişi fiş olarak ayrılmaktadır. En çok kullanılan fiş modellerinin başında gelen topraklı fiş ise güvenlik amacı ile kullanılan topraklama sistemine sahiptir. Topraklı fişlerde topraklama uygulaması ile elektrik kaçaklarına karşı koruma sağlanır.

Fişler, monofaze (tek fazlı) ve trifaze (üç fazlı) olmak üzere iki şekilde üretilir. Bazı fişlerin üzerinde açma kapama anahtarı bulunur. Prizden çıkarmadan anahtarı kapatarak elektrik verdiğiniz cihazın enerjisini kesebilmeniz mümkündür.

Aradığınız elektrik fişini bulabilmek için Günsan Elektrik online satış sayfasını ziyaret edebilir, evinizin ihtiyacı olan fiş modellerine Günsan kalitesi ve ayrıcalığıyla kolayca ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

Alışveriş sepetiniz boş!