Günsan Kargo

Teslimat Bilgisi

Siparişiniverdiğim ürün ne zaman elimize ulaşır?

Kredi kartı ile vereceğiniz siparişlerinizde banka onayı anındaalınabilmekte ve siparişiniz hemen hazırlık aşamasına alınabilmektedir. Havale siparişlerinizde yatırmış olduğunuz ödeme, her mesai günü başlangıcında hesaplarımız kontrol edilerek takip edilmekte ve ödemesi gelen siparişler hazırlık aşamasına alınmaktadır. Satın aldığınız ürünler en kısa süre içindesize ulaştırılmak üzere kargo firmasına teslim edilmektedir. Kargo firmaları paketleri teslim aldıktan sonra bulunduğunuz bölgeye göre 3-5 İş günüiçerisinde, adrese teslimat yapılan bölgelerde adresinize, adrese teslimat yapılamayan bölgelerde ilgili kargo şubesine paketleri ulaştırmaktadır.     
Siparişim hangi kargo firması ile gönderilecek?

Firmamızın Aras kargo firması ile anlaşması bulunmaktadır.

Ayrıca askeri bölgelerin güvenlik kurallarından dolayı bu bölgelere adresteslimi yapılamamaktadır. Zaman zaman bölge kaynaklı teslimat yapılmasınıengelleyici veya yavaşlatıcı nedenlerden dolayı teslimatlarda gecikmeyaşanabilmektedir.
Siparişimin kargoya verildiğini nasıl anlayacağım ?

Sitemizden vermiş olduğunuz siparişleriniz kargoya teslim edildiklerinde,sistemimizde kayıtlı e-mail adresinize siparişiniz ile ilgili kargo gönderibilgileri otomatik olarak gönderilmektedir.

Ayrıca sitemize üye girişi yaptığınızda, hesabım bölümünden siparişlerinizigörüntüleyebilir ve siparişinizin durumunu anlık olarak görüntüleyebilirsiniz.

 

Siparişimi teslim alırken herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

 

Teslimat sırasında kesinlikle ekstra bir ücret alınmamaktadır. Kargogörevlisi sizden herhangi bir ücret istediği takdirde lütfen bizimle irtibatageçiniz.
Siparişim arızalı ya da yanlış geldi ne yapmalıyım?

Siparişiniz kargo görevlisi tarafınızdan size ulaştırıldığında teslimalmadan önce mutlaka dış pakette hasar kontrolü yapmanız ve herhangi bir hasardurumunda `Hasar Tespit Tutanağı` hazırlatmanız gerekmektedir. Hasar tespittutanağı ile ilgili olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus kargogörevlilerinin tutanakta belirttikleri açıklamalardır. Örneğin, `Kolide hasarbulunmamaktadır. Ürün hasarlıdır.` gibi bir tutanak, ürünün taşıma esnasındahasar görmediği şeklinde yorumlanacağından değişim esnasında problemyaratmaktadır. Hasarlı çıkan ürününüz için mutlaka tam ve doğru kelimelerletutanak tutulması için görevliyi uyarınız.

(Örn : Ürün elime ulaştığında kontrol edilmiş ve hasarlı olduğugörülmüştür. )

Siparişinizi teslim aldıktan sonra fark ettiğiniz hasar durumlarında isekargo şubenize hemen bilgi vermeniz ve hasar tespit tutanağı hazırlanmasıdoğrultusunda yardım talep etmeniz gerekmektedir. Eğer kargo şubesinden gerekliyardımı alamaz iseniz bize bilgi vermenizi rica ederiz.

Kargo görevlisine tutanağı hazırlatarak ürünü bize ulaştırmanız sonucunda,değişim işlemleriniz hızlı bir şekilde tamamlanacak ve tarafınıza bilgiverilecektir.

ÖNEMLİ : Elinize hasarlı ulaşan ürününüzü sizeteslimatı yapan kargo firması ile bize göndermelisiniz.

 

Faturam siparişimle birlikte teslim edilmedi ne yapmalıyım?

Kargo ile teslimi yapılan siparişlerin, tamamı faturaya göre ve fatura ilekargo firmasına teslim edilmektedir.

Resmi faturalarımız yollanan siparişinizin ayrılmaz bir parçasıdır.Faturanız, siparişinizin yer aldığı kolinin dışında, şeffaf plastik bir ceppoşeti içinde size ulaştırılmaktadır.

Herhangi bir nedenden dolayı kargo firması tarafından bu cep içerisindebulunan fatura size teslim edilmez ise lütfen kargo yetkilisine hatırlatınız veısrarla isteyiniz.

Tüm taleplerinize rağmen teslim edilemeyen fatura için lütfen tutanaktutturunuz ve bize bildiriniz. En kısa zamanda kargo firmasının bulmasısağlanacak veya aslı gibidir kaşeli bir kopyası tarafımızdan sizeyollanacaktır.

Gelen ürün benim sipariş ettiğim ürün değil? (Numarası, rengi veya ürünkodu farklı)

Hatalı gelen ürünü iade/değişim formu ve faturası ile birlikte Aras kargoile bize gönderebilirsiniz. Ürün bize ulaştığında değişim yapılarak en kısasürede tarafınıza doğru ürün gönderilecektir.
Gelen ürün kusurlu, ne yapmalıyım?

Hatalı gelen ürünü online.gunsanelectric.com sitesi üzerinden iade/değişimformu doldurarak anlaşmalı olduğumuz Aras Kargo ile ulaştırabilirsiniz. Ürünbize ulaştığında değişim yapılarak, en kısa sürede tarafınıza yeni ürüngönderilecektir.

 

Siparişimde bulunan ürünlerin hepsi bana ulaşmadı?

Faturada belirtilen ürünler pakette bulunmadığı takdirde kargogörevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz ve bizimle irtibata geçiniz.
Teslimat zamanında adreste kimse bulunamazsa ne olacak?

Kargo görevlisi eğer adreste kimseyi bulamazsa, "Kargo İhbarNotu" bırakır ve kargoyu şubeye geri getirir. Bu durumda kargonun alıcıtarafından 3 gün içinde şubeden alınması gerekmektedir.
Sipariş verdikten sonra alıcı ismini veya adresini değiştirebilir miyim?

Siparişiniz henüz sevk edilmediği takdirde alıcı ismini veya adresinideğiştirebilirsiniz. Adresinize gelecek olan kargo görevlisi kimlik kontrolüyaparak vermiş olduğunuz isme teslimat yapacaktır.

 

Kargo Teslimatı Sırasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Sitemizden verdiğiniz siparişinizde bulunan ürünler size ulaştığında kargogörevlisi yanınızdayken isterseniz teslim fişini imzaladıktan sonra kargopaketini açıp kontrol edebilirsiniz. Paket içeriğinde herhangi bir yanlışlık yada eksiklik söz konusu ise kargo tutanağı hazırlatarak bize geri gönderebilirya da bilgi verebilirsiniz.

Bu gibi durumlarda kargo görevlisi ile herhangi bir sorun yaşarsanız bizehemen bilgi vermenizi rica ederiz. Tarafımızdan gerekli müdahale en kısa süredeyapılacak ve sorununuz çözüme kavuşturulacaktır.

 

Hangi şehirlerden sipariş verebilirim?

Türkiye´nin her yerinden sipariş verebilirsiniz. Türkiye içinde herhangibir konum sınırlamamız yoktur. Ürün teslimatları yalnızca yurt içineyapılmaktadır.